Zářijové dny provázelo odjakživa mravenčení, zvědavost a melancholie.
Končí léto, nespoutané období radovánek a vstávání bez budíku, pobíhání bosky v trávě a nočního pozorování hvězd.
Školáci zasedají do lavic, mladší děti se vydávají do školek. Rodiče se dojímají, přichází chvíle očekávání, obav i těšení. Slunce pomalu stahuje paprsky, vítr se nadechuje a čím dál častěji prší. Zima se polehoučku probouzí, ale ještě, než otevře dveře, zahřeje nás babí léto. Teplé dny předznamenávající brouzdání v barevných listech, poslední pohlazení a povzbuzení před tmavými mrazivými dny.

Právě babí léto je ideální čas na povznesení se nad každodenní melancholií a ponoření se do podzimních krás. Společně s dětmi se můžeme pustit do tvoření podzimních dekorací, nachystat zvířátkům pořádné svetry na zimu, na zahradě si udělat poslední oheň a shrabat popadané listí, zakousnout se do uzrálých jablíček, stejně jako Martínek v nestárnoucí knižní klasice O jabloňce. Můžeme se obléknout do podzimních odstínů a před spaním si posvítit a vyprávět příběhy o našich snech.

V Malence jsme pro vás nachystali hračky, knížky, oblečení, přírodní kosmetiku a voňavé svíčky a oleje, které vám pomůžou užít si tyto jedinečné dny naplno.
Výběr těch nejoblíbenějších kousků najdete v kolekci Babí léto.

A pokud máte nějaké zaručené tipy, jak si naplno užít babí léto i vy, sdílejte je na našich sociálních sítích. Můžete nám třeba prozradit, zda se vám taky urodila taková obří dýně a jak s ní naložíte.